Strona Główna
Menu zlotowe
Vulcaneria 2018
Vulcaneria 2017
Vulcaneria 2016
Vulcaneria 2015
Vulcaneria 2013
Vulcaneria 2012
Vulcaneria 2011
Vulcaneria 2010
 
Menu
Portal - strona główna
Forum VC
Kalendarz imprez
Napisali o nas
Historia VC
Kontakt
 
Media
YouTube
Facebook
Polityka cookies
 
 
 
 
 
Media
YouTube
Facebook
 
Patroni medialni
Vulcaneria 2011 - informacje
W dniach 10-12 czerwca 2011 roku po raz drugi odbędzie się Międzynarodowy Zlot Motocykli Kawasaki Vulcan - VULCANERIA 2011. Impreza organizowana oczywiście przez VKC.
Miejsce spotkania: Fijałkowo k/Przasnysza.
PIĄTEK

18:00 - przywitanie wszystkich i otwarcie zlotu
18:20 - impreza zapoznawczo-integracyjno-grilowo-piwno-muzyczna
19:00 - koncert zespołu UNIFORM
20:20 - koncert zespołu REWIZOR
22:00 - koncert zespołu ............?
23:15 - integracja przy koncercie z telebimu

SOBOTA

9:00 - pobudka, ogarnięcie się i śniadanie
11:00 - wyjazd na paradę i parada po Przasnyszu
12:00 - impreza dla dzieci z Promyka Jutrzenki
13:10 - parada powrotna do Fijałkowa
14:00 - obiad
15:00 - zajefajne konkursy (z nagrodami ), pokaz pierwszej pomocy, dla chętnych jazda konna, zwiedzanie okolicy bryczką, kąpiel w stawie z piraniami i inne atrakcje
19:00 - koncert zespołu TROLEYBLUES
20:30 - koncert zespołu DEMOBIL BLUES
22:00 - koncert zespołu EASY RIDER
23:20 - ciąg dalszy zabawy przy muzyce

NIEDZIELA

Powolna pobudka
Wspólne śniadanie
Zamknięcie zlotu
Powolny rozjazd

KOSZTY ZLOTU
Wjazd: 5 zł kierowca, 10 zł plecaczek
Pole namiotowe: 5 zł osoba/noc

Istnieje możliwość zakupu znaczków i koszulek zlotowych.

Na miejscu można kupić pyszne jadło, browar oraz lemoniadę. Wystawione będą również stoiska firm produkujących odzież i akcesoria.Mapka
Mapka


Ogłoszenia

Sponsorzy i patroni medialni
autor: redakcja VKC @ 1 stycznia 2011
Głównymi sponsorami zlotu są: Vulcaneria Kawasaki Club oraz Miasto Przasnysz.
autor: redakcja VKC @ 23 lutego 2011
W lutym do grona sponsorów dołączyły firmy: Tech-Muz, Clipper, Tarbor, Marletto, DRP, Werson. Patronatem medialnym objął nas portal internetowy Motogen.pl.
autor: redakcja VKC @ 03 marca 2011
Patronatem medialnym objęło nasz zlot czasopismo "Świat Motocykli"
autor: redakcja VKC @ 11 marca 2011
Do grona naszych partnerów w organizacji zlotu dołączyli MotoRmania, Wiadomości Motocyklowe i Lidor
autor: redakcja VKC @ 28 marca 2011
Pracownia Kreatywna Katarzyny Kiec-Kuborek również dostąpiła zaszczytu wstąpienia w poczet naszych zlotowych sponsorów.
autor: redakcja VKC @ 26 kwietnia 2011
Od dziś patronują nam Aleksander Ostrowski i Antyradio 94 FM. Do grona sponsorów dołączyła firma Max-Bike z Białegostoku.
  
Vulcaneria 2011 - relacja
autor: MaciekSz @ 16 czerwca 2011
Fijałkowo 2011 - z mocą Vulcanu.

  Sto trzydzieści motocykli. Ponad 200 osób zarażonych tym samym wirusem. Dużo rock’n’rolla i nieprzebrane pokłady pozytywnej energii. Tak w skrócie można podsumować II Międzynarodowy Zlot Motocykli Kawasaki Vulcan, który odbywał się w Fijałkowie pod Przasnyszem od 10 do 12 czerwca.

   Program zlotu wypełniony był atrakcjami i koncertami zespołów. Na plakatach promujących imprezę pojawiły się nazwy zarówno młodych grup z okolic Przasnysza jak i legendy polskiej sceny bluesowej - Easy Rider i Demobil Blues. Nic więc dziwnego, że pierwsze motocykle w Fijałkowie pojawiły się już w czwartek, 9 czerwca. I chociaż organizatorem był Vulcaneria Kawasaki Club, to w czwartkowej krzątaninie, ustawianiu sceny, organizowaniu parku maszyn i pola namiotowego brali udział wszyscy, niezależnie od przynależności klubowej. Największy ruch na cichej zazwyczaj drodze do Fijałkowa zaczął się jednak w piątkowy poranek. Co chwila przez bramę przejeżdżały kolejne maszyny spod znaku VN i EN. Pojawiło się również kilkanaście motocykli innych marek. Rzut oka na tablice rejestracyjne wystarczył żeby dostrzec, że uczestnicy zlotu przyjechali z najdalszych zakątków Polski - Pomorza, Śląska czy Małopolski. Nie zabrakło gości z zagranicy - Wielkiej Brytanii oraz Kaliningradu.

   Wieczorem ruch trochę się zmniejszył i Krzysiek Bandurski - Yamak, Prezydent VKC, równo o godzinie 18.0 oficjalnie otworzył II MIĘDZYNARODOWY ZLOT MOTOCYKLI KAWASAKI VULCAN “VULCANERIA 2011”. Po długich owacjach rozpoczęła się impreza z muzyką na żywo. Podtrzymując tradycje z pierwszego zlotu, spora część uczestników zakończyła zabawę o świcie. Właściciele wciąż przybywających Vulcanów od razu wciągani byli w zabawę - trudno im było znaleźć czas na rozbicie namiotów.

   Sobotni poranek wiele osób zastał więc śpiących na podłodze w “stodole” - wyremontowanym budynku zapewniającym duży komfort przebywającym tam osobom. Po szybkim śniadaniu, tuż po godzinie dziesiątej, motocykle zaczęły ustawiać się w szyku paradnym. Kiedy parada ruszyła, można było przekonać się, jak liczna jest grupa miłośników Vulcanów. Kolumna 130 maszyn wydawała się nie mieć końca. A przejazd przez Przasnysz sprawił, że na ulicach zrobiło się tłoczno od gapiów. Celem parady nie była jednak tylko przejażdżka. Pod eskortą policyjnych radiowozów kolumna dotarła na ulicę Świerczewo, gdzie mieści się świetlica "Promyk Jutrzenki". Pod opieką sióstr zakonnych przebywają tutaj dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia. W obecności Waldemara Trochimiuka, burmistrza Przasnysza, rozpoczęła się najwspanialsza część zlotu. Członkowie Vulcaneria Kawasaki Club przekazali dzieciakom ze świetlicy komputery, słodycze i drobne upominki. A największą atrakcją były z przejażdżki motocyklami, zamkniętą specjalnie na tę okazją ulicą.

   Kiedy długa kolejka chętnych do wycieczki wreszcie się skończyła, motocykle ruszyły z powrotem do Fijałkowa. Tu już czekał na nich pod sceną motocykl ratownictwa drogowego. Przyjechał nim kolejny gość zlotu - Michał Rygielski z MotoMedic. Przez kilkadziesiąt minut zapoznawał brać motocyklową z zasadami udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków. Siłą rzeczy skupił się na motocyklistach. Ale liczba zadawanych pytań i tłum obserwujący uważnie pokaz udowadniały, jak uczestnicy zlotu poważnie podchodzą do problemu bezpieczeństwa.

   Kiedy sprawy poważne zostały już zamknięte, przyszedł czas na zabawę. Konkursom, wyścigom, i losowaniom nie było końca. Brali w nich udział zarówno dorośli, jak i najmłodsi uczestnicy zlotu. Tych drugich było sporo dzięki temu, że VKC to klub, w który zaangażowane są całe rodziny. To widać było również później, gdy po pamiątkowym zdjęciu rozpoczęła się wieczorna “integracja”. Przy doskonałym fijałkowskim grillu i muzyce zespołów Troley Blues, Demobil Blues i Easy Rider bawili się wszyscy, niezależnie od wieku. Najbardziej wytrwali po raz kolejny przywitali wstające słońce w niedzielny poranek.

   Niedziela to dzień wyjazdów. I meldowania na forum bezpiecznego powrotu do domu. I chociaż nie obyło się bez przygód, to wszyscy zgodnie i z niecierpliwością odmierzają czas do Vulcanerii 2012.

Sponsorzy

MIASTO PRZASNYSZ