Strona Główna
Menu zlotowe
Vulcaneria 2018
Vulcaneria 2017
Vulcaneria 2016
Vulcaneria 2015
Vulcaneria 2013
Vulcaneria 2012
Vulcaneria 2011
Vulcaneria 2010
 
Menu
Portal - strona główna
Forum VC
Kalendarz imprez
Napisali o nas
Historia VC
Kontakt
 
Media
YouTube
Facebook
Polityka cookies
 
 
 
 
Patroni medialni
 
 
Patronat specjalny

MIASTO PRZASNYSZ
Vulcaneria 2012 - informacje
W dniach 8-10 czerwca 2012 roku po raz trzeci odbędzie się Międzynarodowy Zlot Motocykli Kawasaki Vulcan - VULCANERIA 2012. Impreza organizowana oczywiście przez VC.
Miejsce spotkania: Fijałkowo k/Przasnysza.
przybliżony plan imprezy

PIĄTEK

17:00 - przywitanie wszystkich i otwarcie zlotu
17:20 - impreza zapoznawczo-integracyjno-grilowo-piwno-muzyczna
18:00 - Euro 2012 - Polska : Grecja - relacja z meczu otwarcia
20:20 - koncerty zespołów/muzyka na żywo
23:15 - integracja przy koncercie z telebimu

SOBOTA

9:00 - pobudka i śniadanie
11:00 - wyjazd na paradę po Przasnyszu
12:00 - impreza dla dzieci z Promyka Jutrzenki
13:10 - parada powrotna do Fijałkowa
14:00 - obiad
15:00 - konkursy z nagrodami, pokaz pierwszej pomocy, pokaz straży pożarnej i inne atrakcje
19:00 - koncerty zespołów/muzyka na żywo
23:20 - ciąg dalszy zabawy przy muzyce

NIEDZIELA

Pobudka
Wspólne śniadanie
Zamknięcie zlotu i powolny rozjazd

KOSZTY ZLOTU
Wjazd: 19,99 zł kierowca, 5,01 zł plecaczek, amazonki gratis
Pole namiotowe: "cołaska"

Istnieje możliwość zakupu znaczków i koszulek zlotowych.


Dojazd
Gościniec pod Kasztanem
Fijałkowo 9
06-300 Przasnysz

Dojazd: 52°59'50,6"N, 20°59'29,5"E

Vulcaneria 2012 - relacja
autor: MaciekSz @ 16 czerwca 2011
Ponad 200 motocykli jednej marki zebranych w jednym miejscu. Potężna dawka muzyki – od bluesowej do punkowej. Długa na kilkaset metrów parada motocykli. A do tego uśmiech na twarzach dzieci potrzebujących pomocy. Tak w dużym skrócie wyglądał III Międzynarodowy Zlot Motocykli Kawasaki Vulcan. Już po raz trzeci niewielka wieś Fijałkowo koło Przasnysza stała się najważniejszym miejscem na mapie Polski dla każdego właściciela Vulcana. W tym roku zlot trwał dłużej niż w latach poprzednich dzięki temu, że odbywał się w długi czerwcowy weekend. Już od czwartku więc Fijałkowo przeżywało prawdziwą erupcję mocy serwowaną przez serca maszyn, których pojemności zaczynają się od skromnych, ale energicznych 454 ccm, a kończą na dwulitrowych gigantach.

Oficjalnie zlot otwarty został w piątkowe popołudnie. Krzysiek "Yamak" Bandurski, prezydent organizującego imprezę Vulcaneria Club, nie miał jednak łatwego zadania. Ledwo zdążył wypowiedzieć zdanie: "Bawcie się dobrze, Vulcanerię 2012 uważam za rozpoczętą", a już spora część motocyklowej braci ruszyła do specjalnie przygotowanej sali obejrzeć mecz Polska–Grecja, inaugurujący Euro 2012... i dalej tego tematu nie ma co ciągnąć. Już po meczu na scenie pojawiły się dwie legendy polskiej sceny bluesowej – Kasa Chorych i Why Ducky.

Najważniejszym dniem Vulcanerii tradycyjnie była sobota, zaś najważniejszym wydarzeniem tego dnia – parada motocykli i wizyta w Świetlicy Promyk Jutrzenki w Przasnyszu. Vulcaneria Club od trzech lat wspiera przebywające tu dzieci z rodzin potrzebujących pomocy. Najważniejszym prezentem, który motocykliści im dają, jest możliwość przejechania się na Vulcanach specjalnie z tej okazji zamkniętą przez policję ulicą. Po ponad godzinnym przystanku kolumna ruszyła z powrotem do Fijałkowa, zatrzymując się jeszcze w komendzie straży pożarnej, gdzie odbył się pokaz akcji ratowniczej.

Dzień zakończyły zabawy, konkursy oraz licytacja dla Kacperka z Żelechowa (www.pomagamy-kacprowi.pl). Chociaż sobotni wieczór był ostatni dla uczestników zlotu, to nie należał do spokojnych. To, co działo się na scenie i pod nią dzięki kapeli V8 i gwieździe wieczoru Sexbombie, przejdzie do historii zlotów.

Na koniec jeszcze ciekawostka – środowisko właścicieli motocykli Kawaski Vulcan jest bardzo dobrze zorganizowane dzięki m.in. dzięki organizacjom takim jak Vulcan Riders and Owners Club oraz Vulcan Riders Association. W tym roku Vulcaneria Club gościł przedstawcicieli VRA z Czech i Słowenii. Z Niemiec przyjechała delegacja Vulcanier Germany. A prosto z Fijałkowa delegacja VC pojechała do Werony, gdzie odbywa się VI zlot Vroc Italy.

Sponsorzy